Praneškite apie mus:

Andrius Lauraitis
El. paštas.: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo spam botų. Jum reikalingas įjungtas Javasctipt kad jį matytumėte
Aprašymo nėra
0

Pirmoji praktinė užduotis iš 2010 metų bandomojo egzamino Žirniai. Analizuojama kiek 1kg ir 2kg žirnių pakuočių parduota, kai žinomas pakuočių ir pirkėjų skaičius bei pirkėjų pageidavimai. Tai atliekama panaudojus div ir mod operacijas. Toliau aiškinama, kaip nustatyti keli pirkėjai ir paskutinis nusipirko žirnių, gavę bent vieną žirnių pakuotę. Pirkėjų pageidavimai saugomi vienmačiame sveikųjų skaičių masyve. Gauti rezultatai bandomi su dviem duomenų failais, kad patikrintume skaičiavimų teisingumą.

IT valstybinio brandos egzamino 2010m. bandomosios užduoties sprendimas 1 dalis
0

Sprendžiamas antrasis praktinis uždavinys Pasirinkimas. Aiškinama, kokiu principu galima analizuoti sąlygą. Akcentuojamas „Iš viršaus į apačią“ programavimo stilius. Uždavinys suskaidomas į atskiras savarankiškas procedūras ir funkcijas. Tokiu būdu specifinės skaičiavimo paprogramės (vienos valstybės duomenų nuskaitymo, aukščiausio reitingo radimo ir rezultatų formavimo) parašomos nesudėtingai. Pabaigoje rezultatai tvarkomi Burbulo rikiavimo algoritmu reitingų mažėjimo tvarka.

IT valstybinio brandos egzamino 2010m. bandomosios užduoties sprendimas 2 dalis
0

Sprendžiamas uždavinys Mainai. Apskaičiuojama, kokią pinigų sumą galės keisti Gilijos ir Eglijos studentai, nuvykę į užsienio šalį. Tai atlikus analizuojama, kiek kokių nominalų vertės monetų Gilijos studentas gaus Eglijoj ir Eglijos studentas - Gilijoj. Pamokos pabaigoje randama kiek iš viso monetų užsienio šalyje gali išsikeisti studentas. Rezultatai surašomi atskirame faile į vienmačius sveikųjų skaičių masyvus.

IT valstybinio brandos egzamino 2009m. pagrindinės sesijos užduoties sprendimas 1 dalis
0

Antrasis uždavinys iš 2009m. egzaminų sesijos: Varžybos. Aptariama kokius laukus įtraukti į įrašo tipo elementą, o vėliau kuriamas įrašų masyvas. Išsiaiškinama, kaip iš kiekvienos bėgikų grupės atrinkti greičiausius. Tai atliekama surikiavus pradinius duomenis Min-Max rikiavimo algoritmu ir į naują masyvą įrašant pirmuosius bėgikus (iš kiekvienos grupės į atranką patekusių bėgikų skaičius randamas grupėje esančių sportininkų skaičių padalinus iš 2 ir paėmus rezultato sveikąją dalį - operatorius div). Rezultatų faile spausdinami į atranką patekę bėgikai: nuo greičiausio iki lėčiausio.

IT valstybinio brandos egzamino 2009m. pagrindinės sesijos užduoties sprendimas 2 dalis
0

Sprendžiami uždaviniai: Tyrimai ir Transportas. Pirmame uždavinyje randame maršrutus, kuriuose važiavo bent 1 keleivis. Apskaičiuojame kiek keleivių vežta, įlipo, išlipo kiekvienu maršrutu ir nustatomas maršruto numeris, kuriuo vežta daugiausia keleivių.Kitame praktiniame pavyzdyje suieškomi ilgiausio maršruto numerio stotelių pavadinimai iš duoto sąrašo.

IT valstybinio brandos egzamino 2008m. pagrindinės sesijos užduoties sprendimas
0

Šioje pamokoje sprendžiamas uždavinys Amžius. Išanalizuojamas algoritmas, dienų tarp datų skaičiui rasti. Patobulinamas sprendimas, nes įvertinami keliamieji metai bei tų metų vasario mėnuo.

IT valstybinio brandos egzamino 2008m. pakartotinės sesijos užduoties sprendimas 2 dalis
0

Šioje pamokoje sprendžiamas uždavinys Metro. Duomenys skaitomi iš teksto failo į sveikų skaičių masyvą. Apskaičiuojama, kiek keleivių apsilankė kiekvienoje metro stotyje. Taip pat randamas stoties, kurioje pro registratorius praėjo daugiausia keleivių, numeris. Išsiaiškinama, kiek iš viso per savaitę keleivių naudojosi metro paslaugomis.

IT valstybinio brandos egzamino 2008m. pakartotinės sesijos užduoties sprendimas 1 dalis
0

Pirmoje užduotyje Grybai, naudojant tik sveikųjų skaičių masyvus, randamas kiekvienos dienos surinktų grybų skaičius bei nustatoma, kurią dieną rasta daugiausia grybų. Antrame pavyzdyje Grybautojai išsiaiškinama, kiek skirtingų grybų rūšių pririnko kiekvienas grybautojas. Taip pat parašoma funkcija, kuri nustato grybautojo, radusio daugiausia grybų, vardą.

IT valstybinio brandos egzamino 2007m. pagrindinės sesijos užduoties sprendimas
0

Nagrinėjamos dvi praktinės užduotys Pavasaris ir Valiuta. Pirmoje užduotyje randamos gegužės mėnesio dienos, kuriomis temperatūra buvo aukščiausia. Taip pat atspausdinami tų dienų numeriai, kuriomis temperatūra ryte diena ir vakare buvo daugiau kaip 20 laipsnių. Norimiems rezultatams gauti įvedami trys sveikųjų skaičių masyvai.Antrame pavyzdyje naudojami įrašų tipo masyvai. Apskaičiuojama mokyklos svečių pinigų suma litais. Išanalizuojama, kiek yra svečių, kurių pajamos ne mažesnės už grupės vidutines pajamas.

IT valstybinio brandos egzamino 2007m. pakartotinės sesijos užduoties sprendimas
0

Analizuojamos užduotys: Kolekcija ir Turnyras . Pirmoje užduotyje nustatoma, kuriuos žaisliukus mainams gali pasiūlyti Lina ir Jurgis, bei apskaičiuojama bendra žaisliukų kolekcija. Kitame praktiniame pavyzdyje ieškoma krepšinio turnyro nugalėtojos komandos Žiogai varžybų, kuriose komanda laimėjo didžiausiu skirtumu, surinko mažiausiai taškų. Sukuriami papildomi masyvai, kad juose būtų galima kaupti informacija ir tada, kai keliose varžybose Žiogų komanda surinko mažiausiai taškų ar laimėjo didžiausiu skirtumu.

IT valstybinio brandos egzamino 2007m. pilotinės užduoties sprendimas
Puslapis 1 iš 5
Pascal
Naudingos nuorodos
Informacija ir viskas kas yra pateikta manualai.lt puslapiuose yra nemokama, tačiau, galite mus paremti per PayPal: